Posting your rating...
Ron cartavio 7 year rum

Rate Ron Cartavio 7-Year

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


5 Ron Cartavio 7-Year ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Had a rum tasting on a sunny afternoon, because why not. Ron Cartavio 7y rum bottle and label design is pretty decent. Light golden color. Alcohol to the nose and palate being so dry. Awful burn at the end. Mix it with your favorite soda.


Un ron que nos engaña demostrando madurez y sensaciones aptas para cualquiera.
Muy bien por Cartavio.


Great standard tasty rum. Favourite on the ice rocks in the summer!


Cartavio 1929 Gran Reserva 7 yo je vyráběn společností Destilerias Unidas S.A.C.. Společnost sídlí v Limě a jedná se o největší peruánskou palírnu. Tento rum je vyráběn z fermentované melasy. Produkce je nyní přesunuta na ostrov Aruba, ale cukrová třtina je prý použita z Peru. Aruba je ostrov v Karibském moři, který tvoří jednu z autonomních zemí Nizozemského království. Ostrov má rozlohu 193 km2 a rozkládá se západně od Curaçaa a 30 kilometrů od severního pobřeží Venezuely. Zajímavé je, že dubové sudy, v kterých tento rum zrál, pocházejí ze Slovinska.
Alkohol: 38 %
Původ: Peru/Aruba
Aroma: Kůže, vanilka, hřebíček. Působí celkem drsně, rumově ostře. (82 b)
Chuť: Poměrně řídký dojem při poválení po jazyku, po chvilce se vynoří pralinková nasládlost, chuť je vůbec podobná náplni rumových pralinek, což tedy neberu jako plus. Vanilka. Tenčí tělo, kratší dozvuk, přesto celkem dobře pitelný industriál. (78 b)
Body: 80
Shrnutí: Relativně slušná vůně hodnocení zachránila. Ochutnat klidně neváhejte, ale bezhlavý nákup celé lahve bych nedoporučoval, napřed vyzkoušejte, jak vám sedne. Na 7 let je to slabý výkon, je určitě spousta lepších rumů v této cenové i věkové kategorii.


decent fairly cheap rum with light and pleasant touch of alcohol

#