Posting your rating...
Kakadu elixir de banana rum 400px

Rate Kakadu Elixir de Banana

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


16 Kakadu Elixir de Banana ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Výrazně sladká ovocná vůně. V chuti výrazně banán 😀. Velmi sladký, ale stále příjemná chuť.


Kolega, který se rozkoukává na rumovém poli mi avizoval, že si pořídil rum s papouškem, který mi přinese k ochutnávce. Jako nováček přirozeně netušil, že pojem „rum s papouškem“ již něco opravdu znamená a můj vnitřně pobavený výraz nad papouškem Kakadu místo očekávané ARY mu určitě jednou dovysvětlím. Jelikož jsem kromě názvu o rumu nic moc nevěděl, provedl jsem rovnou slepé testy s Bumbu Original, který doporučuji mít po ruce, může být totiž velmi nápomocen pro objektivnější hodnocení. Rozdíly byly jednoznačné. Bumbu se ve vůni postupně otevírá a rozdýchává, zatímco aromatizovaný Kakadu vystřelí vše okamžitě a za deset minutek cítíte ve sklence sotva třetinovou intenzitu. Druhý den ráno jsem opět srovnal aroma prázdných sklenek a výsledek byl ještě výraznější. Kakadu po sobě zanechává pouze vyčpělost svého aromatu na základním lihovém podkladu. V chuti již poměřování není objektivní, jelikož Bumbu je bohatý, ač netypický rum, zatímco Kakadu chutná pouze jako příjemně banánově oslazená voda, což na opravdový rum bohužel nestačí (jiné známé elixíry jako Bucanero či Legendario jsou minimálně o kategorii výše). Rozvinutější hodnocení je pak již v podstatě zbytečné. Několik kladných bodů však přesto Elixír sbírá. Zejména popis na etiketě, který se jasně přiznává k cukru, je věc téměř nevídaná. Cenou se rovnou hlásí k základní rumové nabídce a etiketa s částečným parciálním lakem je na tom rozhodně lépe než například u Ronu Quorhum. Levná plastová zátka je pro samotný rum spíše zrada do vlastních řad, jelikož přebírá pachy aromatu a zanechává tedy v sobě odér navoněného laku na nehty. Jelikož jsem Elixír objevil pouze na českých serverech, stala se Česká republika zřejmě testovací zemí pro tento experiment. Dokážu pochopit důvody vysokého hodnocení u ostatních recenzí, jelikož bez hlubšího prozkoumání se jedná o lehce pitelný Elixír, pro mne však patří pouze o stupínek nad kategorii typu Capitan Morgan Original Spice Gold.

Blank


Nice sweet ron with taste of bananas . good price, good taste. Why not to try, try three, four shots and parrot Kakadu will speak to you.


Hodně silné banánové aroma, jinak celkově sladký a jemný Elixír.


Kakadu, a blend of at 5 years old rums with strong banana taste.
Sweet and smooth (30% vol), easy to drink. Fair price, available in many stores.
Warning: Tends to somehow disappear withing short period of time.


Tak zdravím bratov Čechov, pripájam sa k recenzentom tohto drinku až z ďalekého Slovenska. Pri tomto rume alebo elixíre si príde na svoje každý, kto má rád príjemnú exotickú, banánovú arómu a sladšie druhy rumov. Kakadu má tmavo zlatú farbu, vo vôni dominujú jednoznačne prezreté banány, ale keď pričuchnete viackrát, poznať, že sa jedná o rumový elixír. Už obsah alkoholu a sladká vôňa hovoria o tom, že to bude veľmi sladké, čo aj v skutočnosti je. Ako pozitívne hodnotím to, že banánové tóny nezatieňujú samotný základ nápoja a v chuti poznať karamel, sladké hrozienka a tiež stopy po zrení v dubových sudoch. Veľmi dobre sa to pije aj samotné s ľadom, ale tiež aj ako zaujímavé osvieženie starých dobrých drinkov. Podľa mňa by Kakadu bez problémov zniesol aj 40% alkoholu. Bezpochyby sa bude páčiť aj mnohým dámam...treba vyskúšať.

Blank


Do you love bananas? I don´t but I love Kakadu. It is very sweet so it is good choice for ladies.


I am not a fan of sweet rums (or drinks generally), but this one is really really nice. The taste of (actually real) bananas is awesome. No artificial taste like Don Papa and others. I can definitely recommend this.

P.S. Why are only czech people rating this? :D


Good sipper; ladies liquer rum with strong banana flavour.


Not bad for liquer rum, but it is too much sweet and you can feel, that it is really pushing on banana flavour maybe more than it should.


Rum s velmi výraznou chutí i vůní banánů. Dokáže oslovit asi hlavně ženy a ty, jež mají rádi sladké rumy.


Tento rum bezpochyby zaujme Vasi partnerku, pokud ji chcete naucit pit s Vami rum. jinak je to pro mne osobne az velice sladke a nevyrazne piti, nizky obsah alkoholu je opravdu znat. Presto vsak je bananova chut a vyrazna vune zajimava A spoustu lidi verim, ze dokaze oslovit.


Banán je cítit na 100 honů, je to sladké a výborné. Doporučuju, bude chutnat hlavně hajtrám.


Dobry rum, banany tam moc nejdou citit:D nebo sem byl trosku vic pod obraz.


Sladké pití pro ženský, takže pro mě jako dělané. Bohužel ho nemají jen tak někde.


Sweet, smooth, simple, easy drinkable elixir with strong banana flavour and taste. Fairly cheap and perfect party drink.

#