Posting your rating...
Havana club blanco rum

Havana Club Blanco is the youngest of the Havana Club rums and is standardly used in cocktails. Like its counterparts, it is made in Cuba and aged in oak casks.

Rate Havana Club Blanco

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


103 Havana Club Blanco ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Kupte láhev bílého Plantationu (3 Stars Artisanal) a bílé Anejo Havany (Anejo Blanco). Přelejte rum Plantation do láhve od Havany a naopak. Následně degustujte oba rumy se svými rumovými přáteli, aniž byste jim záměnu vyzradili. Přitom ponechejte libovolný přístup přátel k dostupným informacím o obou rumech. Jakmile mají všichni jasno, požádejte je o hodnocení obou rumů (ideálně dle pravidel Rumratings.com), případně o krátkou recenzi. Poté s nimi výsledky konzultujte a porovnejte se současnými hodnoceními na Rumratings (v tuto chvíli Havana 4,4/10 – 85 hodnocení, Plantation 7,3/10 – 86 hodnocení). Následně jim svoji mystifikaci odtajněte :-). Tato zábava je mnohem účinnější než obvyklé „slepé testy“, jelikož ponecháte na outsidera plnou silou zapůsobit marketing určený primárně favoritovi. Tomu naopak seberete vítr z plachet špatnou či žádnou pověstí outsidera. Hodnocení pak nabírá zajímavých rozměrů a nečekaných závěrů :-). Osobně považuji oba produkty za rovnocenné kvalitní bílé rumy s totožnou cenou (oba cca 300-350Kč), vhodné pochopitelně zejména do míchaných drinků, ovšem pro samotné popíjení mnohem akceptovatelnější než celá řada dražších zástupců postavených na lépe či hůře maskovaných chemických pokusech. Krásná a přirozená vůně i chuť cukrové třtiny v celkové harmonii a jemnosti zdobí totiž hrdě erby obou srovnávaných produktů, aniž byste zacítili náznak čirého ethanolu či jiných nešvarů této cenové kategorie. A paradoxem nakonec zůstává, že v pomyslném osobním souboji u mne vítězí outsider z Havany díky pouhým třem gramům přidaného cukru oproti cca 12-13 gramům v Plantationu.


Neurčitá nasládlá vůně. Stejně tak neurčitá chuť. Ne zcela nepříjemná, ale jsou jiné, mnohem lepší.


Do mojita a jinych drinku dobry. Na ostro urcite ne. Na to k cemu je urcen je v pohode


À mixer and that s it. Nothing to add. Its à base for any drink


- taste: 19/100
- value for money: 18/100
- score: 18.5/100
- price: under 20 eur


As long as you know what you're getting the rum for (cheap drinks / mixing), it is what it is - a simple regular rum that is to be used in cocktails, not to sip.

I do enjoy the aroma. Takes me back to my many trips to Cuba.

Blank


This is what is known in Cuba as Silver Dry, its mainly a mixing rum but to me is more like death in a bottle. This thing will make your head want to explode the next day... please just dont


Like the Havana 3, this rum is great for cocktails. Especially a good choice if a white rum is required.


Nice for a mix and that is the only thing I can think of


Its a good product for the Mojitos and Cubas libres, but you can find better rums.


Nothing special, but a typical choise..
🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸🍸


Had it on a Daily basis for sipping in Havana, but it really fits better in a Cuba Libre


De pils onder de rums. Simpel, basic, maar daarom niet slecht.


If you want to make a cocktail, better take the 3 years rum from Havana club. I have this one only for completing the Havana club collection ;-)


Už za bolševika to nestálo za moc a čas to nijak nevylepšil. Tehdy to byl (se stejně nevalým tmavším bráchou) jediný karibský rum, který se tu dal běžně koupit mimo Tuzex, ale za cenu deseti láhvi tuzemského to nebyl zrovna artikl, o který se i tenkrát lidi prali...
Další z velmi mála rumů, které hodnotím na základě méně než jednoho panáka, protože další dehnustaci jsem odmitnul. Bílý Plantation mi přijde nejméně o dvě třídy poživatelnějši (ač samozřejmě taky nestojí za moc).

Nejspíš existují i dobré Havana Cluby, ale obávám se, že jsou to ty, jejichž cena začíná od dvou tisícovek výš, takže je nikdy neochutnám - aspoň dokud budou k mání rozličné skvělé rumy za třetinu té ceny.


En rom der kun egner sig til Cola. det er den til gengæld også god til.


You simply cannot drink Havana Club Blanco as a neat sipper, but man it makes a tasty Mojito at the La Bodeguita del Medio restaurant in Havana.


Klasika do koktejlů, nic víc, nic míň. Kubánský rum ze třtiny, který je synonymem různých míchaných nápojů a koktejlů jako Cuba Libre a Mojito. Na samotné pití to ale moc není.


Use this one for cocktails, do you want more flavor use the 3 years


do coly vynikající rum. ideální na typické Cuba libre.


Samotný se pít rozhodně nedá, nicméně do Mojita je jako stvořený. Jeho 3-letý bratr je sice o úroveň výše, ale co už.


Samotný se moc nedá. Ideal na Mojito nebo kolu. Slabota.


Tento rum je špička k přípravě Mojita . Ke klasickému upíjeni pro mě není.


This rum really isn't that good I'd stay away from it and just get the 3 year for a few more bucks.

#