Posting your rating...
Dzama le maki ambre rum 400px

Rate Dzama Le Maki Ambre

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


2 Dzama Le Maki Ambre ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Původ: Madagaskar
Alkohol: 37,5 %
Aroma: Charakterem je vůně celkem podobná souběžně testovanému Dzama 6 yo, ale je znát menší vyzrálost i nižší cenová kategorie. Kokos, kůže, pomeranče, alkoholově je pichlavá, harsh. Zmiňovaný kokos ji ale posouvá docela vysoko. (85 b)
Chuť: Chuť je jednodušší, je znát nevyzrálost. Co jsem si zjistil, tak by měl tento rum zrát rok v sudech z francouzského dubu, v kterých předtím zrála místní whisky, asi je tím myšleno francouzská, nevím to ale jistě. Přijde mi hodně rumově pralinková, s trochou kůže a čokolády.Tělo je tenčí, alkohol ještě nezkrocený. Do míchaných drinků asi ok, pro začátečníky nebo pro přechod z tuzemáku na pravý rum asi vhodný, i díky tomu pralinkovému vyznění. (81 b)
Body: 83
Shrnutí: Vůní mě zaujal více než chutí. Ochutnal jsem v českolipském podniku Kavárna/bar Kocour, kde mají solidní nabídku rumů.


Der Zuckerrohranbau in der Region Madagaskar und Mauritius ist ja weit verbreitet. Der dunkle von Dzama le maki ist durchaus interessant. Nicht zu mild bzw. zu sanft. Lieblich im Mund.

#