Posting your rating...
Pott 40 rum 400px b

Rate Pott 40

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


10 Pott 40 ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

I do not like it. Good for as a shooter or as mixer. Not meant for sipping


Co tu jest napisane, co tu takiego kolego pisze? The taste of magic! Slogan kuszący, nie powiem - ale to nie on ostatecznie przekonał mnie do nabycia małego zestawu 3x0,04L podczas zakupów świątecznych za zachodnią granicą lecz chęć spróbowania tego, co częsciowo można nazwać niemieckim wyrobem.

ZAPACH: Palony cukier, rozpuszczalnik, klej do tapet. Co pozytywne to fakt iż alkohol nie jest wyczuwalny w aromacie. Ogólnie zapach jest płaski, nijaki lecz nie odrzucający

SMAK: Mocno gryzący, młody alkohol, gorzka czarna herbata. Dodanie lodu wyzwala bombę alkoholową. Ten rum posiada bardzo niewiele aromatów w smaku.

Jest mocno średnio, raczej słabo, alkoholowo oraz płasko. Trunek jedynie w drinku staje się strawny. Tak jak szybka była degustacja tak szybka również jest dzisiejsza notka. Można jeszcze wspomnieć o fakcie iż dostępna jest mocniejsza, 54% odmiana. Ja nie jestem aż tak odważny choć opinie ma lepsze niż podstawowa 40%... Uwaga, do nabycia również na polskich lotniskach, np. Chopina.

OCENA: 33/100

Blank


En favorit för mig och klart underskattad,
Härlig färg och den är som en parfym först och sedan kommer den söta smaken smygandes,
väldig god till te och klart god till de priset. Det finns anledningar till att de har överlevt i 160 år.


...mutta paskoo möivät. Ennemmin samalla rahalla leikkuriin bensaa ja hörppy siitä samasta kanisterista. Näyttää ja haisee rommilta, mutta juotuani pahoitin mieleni :-(


Only good to level up the spirits in a Grog, Jagatea or Christmas hot wine.


This German rum is not one of the top shelf but was curious to try it.
The color is pretty good, not to light, smell is a bit harsh and accidish.
The first you taste is a strong flavorless alcohol taste but after that the taste comes a little back and give the rum a bit more body, when this one is fading away the harsh aftertaste is filling your mouth.

The rum is not to bad but I think in this price range there are much better options.


A friend brought this back from Germany cause he knows how much I like Rum. Well of coarse I drank it straight up cause that is how Rum is suppose to be Drunk. It was not bad just it could not compare to the Caribbean Rums. It was not harsh or bitter and the after taste was ok, just no flavor like the good Rums I am use too. Sorry but I can not recommend this.


Tried it over a decade ago so I don't remember too much of it. But it is was Ok in cocktails.


Für Glühwein und Grog ganz okay das war es aber dann auch schon.


Neodolal jsem při návštěvě našich západních sousedů nabídce zakoupit 3x40ml lahvičky jejich oblíbeného rumu Pott 40, to vše za nekřesťanských 2,19€.
Dle referencí takový německý tuzemák, ovšem splňující na rozdíl od toho našeho kritéria pro to, aby se honosil nápisem rum, přesněji "Echter übersee rum", tedy pravý zámořský rum.Vyrábí jej firma H.H.Pott z Flensburgu, jejíž tradice spadá do roku 1848.

Aroma: Ve vůni cítím jasně náplň našich rumových pralinek, ale na rozdíl od nich nepůsobí tak sladce.Těžko to definovat, ale cítím v něm i něco z whisky.
Chuť: V chuti hodně jemný, na mě až moc, uhlazený, no přiznejme si, že skoro až nevýrazný.
Shrnutí: Působí tak nějak "postaru" rumově. Německý tuzemák je asi nejvýstižnější. Do grogu asi dobrý. Kvalita je přiměřená ceně.
Body: 71

#