Posting your rating...
Presidente 15 year rum

Rate Presidente 15-Year

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


27 Presidente 15-Year ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Considering really nice taste, sweet, but too much. For the price it is an excellent choice.


Fik langt om længe smagt denne Rom, og var meget begejstret.
Sød, på den gode måde, blød og rund, og en dejlig eftersmag.


It's good but I don't like something at that taste and smell as well. Unfortunately I can't exactly name it.


Příjemné pití, ale přiznám se, že pro mě trošku zapadá v průměru.


Straight Rum with a decent sweetness. Flavours of vanilla, cocao and coffee. Creamy intus aftertaste with a little bit of cedar and oak


Great rum, smells of all the nice spices used, taste so too. Is a bit sharp on the end, but gives a good warmth.


A very nice, sweet rum. Swirling it around the glass makes the alcohol come out pretty hard. But the taste is very good. This one's a keeper. Good price too for what you get.


Trifft meine Erwartung. Eine gewisse Süße, aber nicht übertrieben. Sehr angenehmer Geruch


I had this rum a long time ago, but I still remeber its chocolate taste. However, not so much for me.


Krasny rum, skvela vune upouta, dub, vanilka, kava, krasne jemny. Vyborny spolecnik


Sweetness 8/10
Overall 7/10

Another good dominican. Nice sweetnes, but the afterburn wears out quite quickly. Still a very nice rum


Un gust inconfundabil, un aftertaste perfect. Nunante de fructe si nuci prajite. Nu prea dulce dar foarte fin. Recomand cu incredere. Are un buchet de arome foarte sensibil si echilibrat. Recomand ,, on the rocks". Merita toti banii.

Blank


En dejlig sippe rom som sagtens kan drikkes straight up, den er ikke for sød og har noter af chokolade og lidt brændt træ.


Sweet, but rich taste. For the price, very good choice.


Tento rum je hodně výrazný, silná chuť, zahřeje na duši i na jazyku.


i have got this one after a few experience with 23y and its same quality for better price;)


OH my sweetness! It's sweet! Awesome chocolate-honey sweetness. Perfect smell, I could smell it all day. The best rum I've ever had.


stunning rum - coffee, toffee, dark chocolate and cola.
Not as sweet as Diplo-re and you can feel a touch of alcohol which is a good thing because you know you actually drink rum and not a melted candy. At times it seems as if a bit of champagne was added, i had this strange feeling that the rum was almost bubbly. Very pleasant.


Kamarád tento rum donesl a velmi překvapil. Vůně ostřejší, první chuť jemná a sladká, dozvuk je trochu štiplavý. Už teď se těším až ochutnám i 19 a 23 letý.


Ještě jeden rum od Oliver & Oliver se u mě sešel, opět podobný chuťový profil jako Cubaney a Opthimus, tento byl z nich nejmladší, ale ještě stále velmi solidní.


Gestern bei einer gemütlichen Runde das erste mal getrunken. Der milde Geschmack gefällt mir als Anfänger sehr gut.


Sweet, smooth, nice, decent price. Direct competitor for better known Diplomatico. Only personally, one shade of flavour is a bit discomfort for my tongue. But don´t know what it is, noticed same in Botran Reserva.


You cant regret to buy this excelent rum. Dark color with nice aroma and very complex chololate flavor. On of the best!


Alkohol: 40 %
Původ: Dominikánská republika
Aroma: Jen jsem poprvé přičichl a hned jsem věděl, že tohle nebylo šlápnutí vedle. Výrazná, plná vůně. Kůže a kokos, med, rozinky, hřejivé koření (hlavně skořice, ale i hřebíček), no a je tu cítit i můj oblíbený cedr. (95 b)
Chuť: Chuť nezaostává za vůní ani o kousek. Je příjemně nasládlá, medově rozinková, s kůží a exotickým dřevem, později přechází do báječné kořenitosti, trochu i kakaa. Pro mě náramná delikatesa.
(95 b)
Shrnutí: Tahle značka se mi prostě úžasně trefila do vkusu. Srovnával jsem pozorně a mnohokrát, oproti Zacapě, oproti Abuelu, a pak taky mezi sebou Presidente 15, 19 i 23. To byla nejtěžší část, protože ve slepých testech mezi sebou mě dokázaly tyhle rumy potrápit a bylo potřeba se hodně soustředit. Při testování naslepo jen podle vůně byl 23 rozpoznatelný, ale občas jsem měl problém odlišit 19 a 15. Po ochutnání se to už odlišit dalo, ale bylo znát, že jde o rumy jedné značky a jen tu a tam jsou některé složky vůně nebo chutě zvýrazněné, nebo potlačené. Jsou to vcelku drobné rozdíly, ale samozřejmě tam jsou. Jako vítěz z těchto klání vyšel Presidente Marti 23 a po krátkém panování tak na špičce střídá stájového kolegu Presidente Marti 15. Přiznám se, že jsem zprvu, když jsem viděl tuhle řadu, měl pocit, že půjde asi o nějakou kopírku Diplomática, když jsem viděl na etiketě nějakého státníka a původ Dominikánská republika. Naštěstí jsem pak měl možnost ochutnat patnáctku a bylo jasno, co bude další rumový nákup. Asi je jasné, že za sebe doporučuju, pokud vám tedy šmakují sladší rumy.
Body: 95

#