Posting your rating...
Santos dumont xo rum orginal 400px

Rate Santos Dumont XO

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


26 Santos Dumont XO ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

After first smell and taste I simply fell in love. Rich in taste but very smooth and pure. Fantasy, recommendable even for those who are not so into rums.

Blank


Krásna fľaša, ktorá vám napovie číslo sudu a fľaškovania. Pre mňa je to veľké prekvapenie, nakoľko som túto značku, taktiež pána na etikete, poriadne nepoznal. Teraz mi je to už jasné, priekopník v lietaní, na ktorého počesť bol tento rum vyrobený a pomenovaný.

Fľaša: pre mňa ide o jednu z najkrajších fliaš (podobná ako A.H. Riise Celebration), aj keď, priznám sa, inklinujem skôr ku "pirátskemu" vzoru fliaš ako má Pyrat Rum XO, resp. Diplomatico. Krásne dotvarovaná zátka fľaše. Čo ma však prekvapilo, priznám sa veľmi nepríjemne, je etiketa, ktorá je len nalepená ale to je detail krásy.

Vôňa: krásna sladká vôňa pripomínajúca mi macerované hrozienka, med a jemne aj vanilku. Nepreráža žiadny lieh, či akákoľvek alkoholová stopa.

Chuť: primerane sladká, trocha exotického ovocia, necítim alkohol, nepáli len jemne pohladí hrdlo. Záver je príjemný stredne trvajúci. Nemám výhrady

Záver: príjemné prekvapenie, už o tejto značke mám dostatok informácií, za mňa je to veľmi kvalitný rum s kvalitným obsahom. Aby som nezabudol, aj balenie, v ktorom sa nachádza fľaša je decentná. Túto fľašu si musím strážiť, pretože sa príjemne míňa.

Blank


Gut gemachter Rum mit eigenem Charakter.
Düfte von Bananenschale, Leder und Trockenfrüchten.
Sanfter Auftritt im Gaumen mit zarten Holznoten, Karamell und Vanille.
Im Ausklang schwingt die ganze Komposition lange mit.
Für Alle die mal etwas Anderes wollen.

Well done rum with its own character.
Fragrances of banana peel, leather and dried fruit.
Smooth appearance on the palate with delicate wood notes, caramel and vanilla.
In the end, the whole composition resonates for a long time.
For all who want something else.


Alkohol: 40 %
Původ: Brazílie
Aroma: Famózní vůně od prvního přičichnutí ke korku po otevření lahve. Nádherně uhlazená, delikátně harmonická vůně, kde je stále co objevovat. Cedr, med, včelí plástve. Zároveň i větrová, sladká mátovost, sladké dřevo, kokos. Jedna z nejlepších rumových vůní, nemůžu se jí nabažit. (96 b)
Chuť: Chuť je stejně uhlazená, jako vůně. Přišla mi proměnlivá. Sladkost, kořenitost, suchost a větrovost umně smíchané dohromady, nic nevyčnívá, vše ladí. Cítím i závan "bonbónů" z Arcane 12yo. Střední sladkost je vyvážená větrovostí, která ji zmírňuje a odlehčuje. Když budu přísný, s ohledem na domácí druhou přechutnávku v přímém porovnání s Abuelo 12yo a Presidente Marti 19, by mohla být chuť plnější a výraznější. (92 b)
Body: 94
Shrnutí: Na ochutnávce s josém to byla suverénně nejlepší lahev ze všech pěti okoštovaných. Doma se proti Presidente Marti ukázaly drobné "slabiny" v chuti, i s Abuelem pak svedl Brazilec těsný souboj. Jo, tohle mě oslovilo natolik, že jsem koupil celou lahev. Na Brazílii hodně pěkné překvapení, první rum, co jsem z ní ochutnal a hned moc zaujal. Asi stylově nejpodobnější je mu právě srovnávaný Abuelo 12yo, takže hádám, že jeho příznivci by mohli ocenit i Santos Dumont XO.


Perfect Ron, excellent taste not so strong not so sweet. Very good champion of rons. End taste of wooden cask. Sooo good.


Santos dumond XO
skvěla volba, jasná 8,5
lehce ovocná chuť, trochu silnější, ale ne tolik jako ophyum 12
vůně je slabší, méně výrazná


Cherry is the first impression I had of the smell of the rum. It is sweet but not to sweet. Nicely balanced! Slightly burn on my lips which makes it even more interesting.


Great smell with a lot of flavours, smooth and balance taste... really nice surprise.


Nice balanced smell and taste, not too sweet.

Very easy to drink.


En meget god rom. Smaker søtt og med mye preg av vanilje. Er ikke noe fan av søtt, men med denne gjør jeg lett et unntak.


This rum has perfectly balanced smell and the taste as well. Sweet, but not to much, very easy to drink.


Zatím nejlepší jemný plná chuť přetrvává, příjemná jemna


Príjemne hrejivý rum zlato jantárovej farby. Vo vôni cítiť sladké drievko, vanilku, jemne ovocné tóny. Chuť je stredne sladká, kopírujúca aromatické vnemy. Záver je hladký, dlhší a hrejivý so stopami po orieškoch. Ako celok veľmi nápadne pripomína rumové pralinky...=) Zaujímavý kúsok.

Blank


Geschmackvoll und langer Gaumen. Mir persönlich zu „scharf“


Podla mna podhodnoteny rum. Patry urcite medzi tie sladsie ale zdaleka nie tak ako A.H.RIISE. Prijemny neskrabe sladky dozvuk.


Krásná vůně. Opravdu krásná. Chuť je sladší, hodně po medu a karamelu. Výborný rum z Brazílie.


Nice flavour. Smells like sweat horse or something, not really unpleasant. Tastes little bit sweet. Nothing exceptional but good.


Zajímavé překvapení. Od Brazilského rumu jsem příliš neočekával, proto mě velmi překvapil. Rozumná hranice sladkosti.


This one was a pure gold firme. After first smell and taste I simply fell in love. Rich in taste but very smooth and pure. Fantasy, recommendable even for those who are not so into rums.


Brazilian rum? Well yes. And not too bad, either. Toffee and coffee in the nose. More coffee than toffee. On the tongue, it is the other way round. The finish a bit acid, but that may be due to the fact, that I just opened the bottle. Not too bad, all in all; and I expected worse from brazilian rum. But this definitely is no cachaça...


Hodne sladky s karamelem, jde dat jednoho a pak uz je to moc sladke


Medový, respektive karamelový rum na nedělní dopoledne.


Na rozrozdíl od jiných brazilských bez stop chuti zemědělských rumů. Klasický sladký rum, s trochou hořkosti dřeva na konci. Jen vůně je divná, trochu nahnilá, snad i připálená.


Nose:strong vanilla,cherry, fruity,sweet
Taste:raisin,caramel,cherry, little bit of smoked aroma, orange
Tail:short lasting,alcohol,vanilla,cherry
Bottle:Beautiful,masterpiece, but seems like a copy of Millonario XO

For me this one is too fruity and too sweet, I would compare it to lighter Don Papa.
Rum, with special aroma, which makes it unique!





#