Posting your rating...
Santos dumont xo rum orginal 400px

Rate Santos Dumont XO

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


9 Santos Dumont XO ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

This one was a pure gold firme. After first smell and taste I simply fell in love. Rich in taste but very smooth and pure. Fantasy, recommendable even for those who are not so into rums.


Brazilian rum? Well yes. And not too bad, either. Toffee and coffee in the nose. More coffee than toffee. On the tongue, it is the other way round. The finish a bit acid, but that may be due to the fact, that I just opened the bottle. Not too bad, all in all; and I expected worse from brazilian rum. But this definitely is no cachaça...


Hodne sladky s karamelem, jde dat jednoho a pak uz je to moc sladke


Medový, respektive karamelový rum na nedělní dopoledne.


Na rozrozdíl od jiných brazilských bez stop chuti zemědělských rumů. Klasický sladký rum, s trochou hořkosti dřeva na konci. Jen vůně je divná, trochu nahnilá, snad i připálená.


Nose:strong vanilla,cherry, fruity,sweet
Taste:raisin,caramel,cherry, little bit of smoked aroma, orange
Tail:short lasting,alcohol,vanilla,cherry
Bottle:Beautiful,masterpiece, but seems like a copy of Millonario XO

For me this one is too fruity and too sweet, I would compare it to lighter Don Papa.
Rum, with special aroma, which makes it unique!


Alkohol: 40 %
Původ: Brazílie
Aroma: Famózní vůně od prvního přičichnutí ke korku po otevření lahve. Nádherně uhlazená, delikátně harmonická vůně, kde je stále co objevovat. Cedr, med, včelí plástve. Zároveň i větrová, sladká mátovost, sladké dřevo, kokos. Jedna z nejlepších rumových vůní, nemůžu se jí nabažit. (96 b)
Chuť: Chuť je stejně uhlazená, jako vůně. Přišla mi proměnlivá. Sladkost, kořenitost, suchost a větrovost umně smíchané dohromady, nic nevyčnívá, vše ladí. Cítím i závan "bonbónů" z Arcane 12yo. Střední sladkost je vyvážená větrovostí, která ji zmírňuje a odlehčuje. Když budu přísný, s ohledem na domácí druhou přechutnávku v přímém porovnání s Abuelo 12yo a Presidente Marti 19, by mohla být chuť plnější a výraznější. (92 b)
Body: 94
Shrnutí: Na ochutnávce s josém to byla suverénně nejlepší lahev ze všech pěti okoštovaných. Doma se proti Presidente Marti ukázaly drobné "slabiny" v chuti, i s Abuelem pak svedl Brazilec těsný souboj. Jo, tohle mě oslovilo natolik, že jsem koupil celou lahev. Na Brazílii hodně pěkné překvapení, první rum, co jsem z ní ochutnal a hned moc zaujal. Asi stylově nejpodobnější je mu právě srovnávaný Abuelo 12yo, takže hádám, že jeho příznivci by mohli ocenit i Santos Dumont XO.


Smooth, rich and warm. Overcooked fruits and honey flavour. Very oily and buttery feel in mouth. Something strange in flavour profile make it unique. Mushrooms or human musk, but in good way. Expensive bottle.


Santos Dumont XO Rum er en lækker sød og fyldig rom, hvor man oplever indtryk af bl.a. vanille og kokos.

#