Posting your rating...
9
Medium conde de cuba elixir del caribe rum

Rate Conde de Cuba Elixir del Caribe

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


9 Conde de Cuba Elixir del Caribe ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Awesome , it's enough...............................................................


Hodně příjemný a sladký rum. Potvrzuje kategorii Elixir. Je lahodný a jemný na pití. Dobrá a méně známá trefa pro toho, koho už omrzelo Legendário, ale chce stále zůstat v Elixírech.


I definitely wouldn't recomend this one to the true rum lovers, because it is simply way too sweet. But it is an elixir so what should we expect, right? The smell is pretty boring, in the taste you can find a strong footprint of honey. Certainly a good choice for ladies.

Sampe size: big - two bottles


doporucuji spise jako damske pití nebo na lehké dve tri sklenicky. více ne kvuli velke sladkosti. ale chut prijemna sladka ovocna.


Nejsem přiznivcem rumových likérů, ale pár jsem jich ochutnal a Condé de Cuba (kubánský hrabě) je z nich jednoznačně nejlepší. První přivonění sice moc nepřesvědčí, rum nijak moc nevoní, snad začuchnete trochu ovoce, ve sklence je hrabě na rum dost světlý, ale prvni usrknutí je už zajímavější. Silně sladká chuť (jak jinak u likéru), která je vyvážená a neodeznívá, ale spíš rozkvétá, najednou cítíte kvalitní rum a ovoce, nejvíc asi hrozinky. Prostě mňam. Nepijete rum, ale dezert, dortík, dobrotu, která sice nesnese srovnání s opravdu dobrými rumy, ale když porovnáváte s likéry, je na špici. Ty pětky v hodnocení, které tu jsou, asi způsobilo nepochopení likérů, takže částečně abych dorovnal průměr, částečně proto, že si fakt zaslouží dobré hodnocení ode mě dostává devítku. Ale vysokou známku si fakt zaslouží.


In smell there is something like glue?? The taste is very sweet like sirup. Not really bad if you are looking for sweet liquer, but you can find better.


Parádní elixír, výborný sladký rum. Těžko se hledá, nemají ho všude, nicméně pro fanoušky sladkých rumů je to trefa do černého.


In contradiction of its name this one is from Dominican Republic, it is producer by Cuban emigrants. Mixture of 7you rums, aging in Pedro Ximenez Sherry. Elixir type = just a 34% of alcohol, dominant taste is sweetness and mildness. This one is for beginners or ladies.

I would prefer Legendario Elixir...


I tasted Conde de Cuba in Madrid a few months ago. I wrote down my rating at the time, but have misplaced it - so this won't be super insightful until I taste it again. But I do remember really liking the rum and it be one of the sweeter varieties I've tried. More details next time I taste it :)

#